Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

ZP MV ČR udělila pokutu za nevybírání poplatků čtyřem nemocnicím v celkové hodnotě 50 tisíc Kč

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) udělila v souvislosti s nevybíráním regulačních poplatků v lékárnách nemocnic, které jsou zřizovány krajskými úřady, už celkem čtyři pokuty v celkové výši 50 000 Kč.

Po nemocnici v Kolíně, která dostala pokutu 10 000 Kč, následují nemocnice Příbram – pokuta 10 000 Kč, Kladno – pokuta 15 000 Kč a Mladá Boleslav – pokuta 15 000 Kč.

Správní řízení probíhají v dalších 12 nemocnicích na území celé České republiky. Vede je sedm z celkem osmi poboček ZP MV ČR. Výjimkou je pobočka Plzeň, kde jsou poplatky v lékárnách od občanů vybírány.

ZP MV ČR zvolila nejnižší možné výše pokuty proto, že finanční situace ve zdravotnictví je napjatá, a záměrem zdravotní pojišťovny není zdravotnická zařízení
finančně pranýřovat. Jde spíše o jakousi výstrahu, že porušování zákona nemůže být tolerováno.

Podle zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění je zdravotní pojišťovna oprávněna uložit zdravotnickému zařízení za opakované a soustavné nevybírání regulačních poplatků pokutu až do výše 50 000 Kč, a to i opakovaně. Pokuty byly uloženy za porušení ustanovení § 16a zákona č. 48/1997 Sb


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.