Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

ZP MV ČR plně uhradí očkování proti pneumokoku

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR chce ubezpečit jak rodiče malých dětí, tak lékaře, že uhradí očkovací vakcíny proti pneumokokovým infekcím přesně podle zákona.

Smlouva s výrobní firmou garantuje, že vakcína je lékařům dodávána v maximální konečné ceně 1 163 Kč a tato částka je při dodržení zákonných podmínek aplikace vakcíny lékařům plně proplácena.
Klienti ZP MV ČR nemusí na vakcínu proti pneumokokovým infekcím nic doplácet.

Pomoc dětem, které se „nevešly“ do zákona

ZP MV ČR se rovněž rozhodla pomoci dětem, které se „nevešly“ do zákona. Přispěje jim letos na očkování proti pneumokokovým infekcím z fondu prevence až 2 326 Kč.

„V životě jsou situace, kdy se šetřit opravdu nevyplácí. A toto je jedna z nich. Chceme pomoci našim klientům, rodičům, kteří se bojí o zdraví svých dětí. Proto jsme se rozhodli, že i přes potíže, které s sebou nese finanční krize, vydáme tyto peníze
pro záchranu zdraví našich malých pojištěnců,“ řekl k tomu generální ředitel ZP MV ČR Jaromír Gajdáček.

Dětem, které se narodily v roce 2009, a rodiče je ve snaze uchránit jejich zdraví nechali hned ten rok očkovat – tedy byla jim aplikována alespoň jedna dávka už v roce 2009 – přispěje ZP MV ČR částkou 1 163 Kč na každou další očkovací dávku, aplikovanou v roce 2010. Poplatek za samotné očkování, tedy cca 180 Kč na jednu dávku, uhradí rodiče.

Podle zákona je od 1. ledna očkování dětí proti pneumokokové infekci plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Hrazené očkování se však týká jen dětí narozených po 1. srpnu loňského roku, u nichž bylo očkování zahájeno až letos.
Ve všech ostatních případech není očkování proti pneumokokové infekci hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.
Proto ZP MV ČR přijala opatření, které vyjde vstříc těm rodičům, jejichž potomci nesplňují zákonné podmínky, ale jsou už rozočkováni.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.