Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Žaludeční problémy: Nemoci žaludku

Napsal admin • Čer 6th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Žaludeční problémy jsou v dnešní moderní domě opravdu hodně časté. Existují různé nemoci žaludku, které nás mohou postihnout. Nikdy to není vůbec příjemné.

Žaludek: Důležitý lidský orgán

Žaludek je důležitý lidský orgán. Žaludek slouží jako určitý vak na potravu, která se až posléze posouvá níže k trávení. Tedy do střev a dále. Právě díky žaludku mýváme pocit hladu, znamená to, že žaludek je již prázdný. A tělo se tedy hlásí o další dávku živin. Čím déle čekáme s jídlem, tím větší je hlad. Ozývá se pak i kručení z břicha.

Bolení žaludku

Dnešní životní návyky vůbec nesvědčí našemu žaludku. Pro má stále více lidí pokažený žaludek nebo mají jiné potíže a problémy se žaludkem. Často je přítomná nepříjemná bolest žaludku. Ale bolest by jsme měly vždy brát jako určitý signál, že něco v našem těle není v pořádku. A že by jsme to měly začít rychle řešit.

Žaludeční vředy nejsou ze stresu

Dříve se hodně říkalo, aby se člověk tolik nestresoval, jinak dostane žaludeční vředy. Není to však úplně pravda. Za žaludeční vředy může spíše Helibactor Pylori. To je nejčastější viník a důvod proč se lidem vytvoří vředy na žaludeční sliznici. Na žaludeční vředy se využívají různé léky, k dispozici jsou také různé doplňky výživy.

Zánět žaludku

V některých případech se může objevit zanícení žaludku. Je však třeba říci, že zánět žaludku, není až tak častý. Více častý je třeba zánět žlučníku, uvnitř článku žlučník příznaky je popsáno jak se projevují takové potíže se žlučníkem. A se žlučníkem se také trápí stále větší počet lidí.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.