Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Vyšetření moči

Napsal admin • Čer 10th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Vyšetření a rozbor moči může ukázat na různé zdravotní problémy.

Vyšetření a rozbor moči

Vyšetření moči se může provádět z různých důvodů. Často se rozbor moči provádí jakou součást preventivní prohlídky, někdy je vyšetření moči součástí jednotlivých lékařských prohlídek. Jedná se vždy o první moč po probuzení. Na to je třeba vždy myslet.

Stopy krve v moči

To, že je krev v moči v moči může mít různé příčiny. Jednou z příčinu může být zánět močových cest nebo zánět močového měchýře. Nebo také zánět ledvin, ten je hodně nebezpečný a je důležitá včasná léčba. Vždy také záleží na tom, jak velké množství krve je v moči. Příčinu vždy stanovuje lékař.

Leukocyty v moči

Leukocyty jsou odborným názvem pro bílé krvinky. Takže pojem leukocyty v moči znamená, že máte bílé krvinky v moči. Jedná se o nadměrné množství bílých krvinek v moči. Opět příčiny mou být různé. A většinou je nutné při léčbě řešit zejména primární příčinu, pak zmizí i bílé krvinky z moči.

Vyšetření stolice

V některých případech je nutné provést i vyšetření stolice. Například při onemocnění kvasinkami ve střevech. Kdy se Candida Albicans rozbují ve střevech ve své mykotické podobě. Když je podezření na krev ve stolici, tak se také provádí toto vyšetření.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.