Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Vady oči a nemoci zraku

Napsal admin • Úno 1st, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Vady očí jsou docela časté. Lidé znají zejména krátkozrakost a dalekozrakost. V článku se zaměříme na ty další nemoci zraku.

Potíže s očima

Často se například vyskytuje zánět spojivek. Postižený má většinou pocit písku v očích a jeho spojivky jsou červené, protože jsou překrvené. Zánět spojivek může být vyvolán bakteriemi, viry nebo plísněmi. Častý je také šedý zákal. Typicky vzniká šedý zákal jako komplikace cukrovky. V pokročilém stádiu to pak je jako kdyby jsme se dívaly přes nějaké mléčné sklo.

Další nemoci zraku

U malých děti je časté šilhání očí. Někdy se objevuje také makulární degenerace sítnice. V článku makulární degenerace sítnice léčba je rozebráno jak probíhá léčba při makulární degeneraci sítnice. V tomto případě budete odeslání na speciální oční pracoviště, kde se s takovými případě setkávají častěji.

Tupozrakost

Docela častá je barvoslepost, kdy postižený nevidí některé barvy. Pozná se to pomocí obrázku, kde musíte něco vidět. Podle toho se pak pozná jestli nejste barvoslepý. Objevuje se také tupozrakost. Dřívější článek tupozrakost a její léčba byl zaměřen na to, jak by měla správně probíhat léčba takového onemocnění.

Vetchozrakost

Méně častá je vetchozrakost, ale občas se objevuje. I člověk, který nemá žádnou oční vadu, by měla alespoň jednou za tři roky zajít za svým očním lékařem. Oční lékař vám vyšetří kompletně oči. Vyzkouší oči na blízko i na dálku na speciálním přístroji změří nitrooční tlak.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku