Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Tvrdnutí jater: Jak se projevuje cirhóza jater

Napsal admin • Říj 23rd, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Tvrdnutí jater je označení pro onemocnění jaterní cirhózou. Řekneme si jak se projevuje cirhóza jater. A také další důležité informace.

Příčiny tvrdnutí jater

Mezi nejčastější příčiny tvrdnutí jater patří alkoholismus. Mezi další příčinu můžou patřit různé otravy či jiné otrávení jater. Játra většinou trvdnou dosti pomalu a na začátku se neobjevují vůbec žádné příznaky. Projevy se začnou objevovat až když už jsou játra hodně poničená.

Jak se projevuje cirhóza jater?

Mezi příznak tvrdnutí jater patří zvýšená únava bez příčiny. Jedná se o únavu, kterou postižený vnímá po delší čas. Objevuje se také nadýmání a plynatost. Dále se snižuje chuť k jídlu, nemáme chuť hlavně na jídla, které hodně zatěžují játra (tělo se snaží samo chránit). Většinou se objevuje také slabší imunita a častější nemocnost.

Projevy a znaky u žen

Mezi další příznaky cirhózy jater patří u žen poruchy menstruačního cyklu. Celkově ale ženy trpí jaterní cirhózou o hodně méně než muži. Může se objevit také voda v břiše neboli ascites.

Tvrdnutí jater je třeba rychle řešit

Pokud zjistíte, že se vás týká cirhóza jater, tak by jste neměly vůbec otálet. Je třeba absolvovat kolečko u lékařů a nechat se pořádně vyšetřit. Lidé, kteří pily alkohol musí zcela přestat. Je třeba také držet přísnou jaterní dietu. A chce to opravdu celkovou změnu životní stylu. Na játra je dobrý Ostropořec Mariánský, pomáhá játrům lépé regenerovat.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.