Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Třesení rukou: Důvody třesu

Napsal admin • Říj 10th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Třesení rukou může mít různé důvody. Může to být pouze reakce na zimu, abstineční příznaky, příznak ukazujicí na štítnou žlázu či morbus Parkinson.

Třesení rukou ze zimy nebo nervozity

Nejrpve si projdeme normální třesení rukou. Když je naše tělo vystavené zimě, tak aby se zase zahřálo, tak se začně třást. Díky tomuto třesu se tak vlastně vyrábí teplo. Člověk se může také třást, zejména ruky, kdy je ve velkém stresu. To jste z každý vás už určitě poznal.

Abstineční příznak

Uvedmes si příčiny třesu rukou . Pěkně postupně. Může to být abstiteční příznak. Když se odvykáme nějaké látce, tak se objevuje právě třesení rukou. Třes však může značit také otravu rtutí. Rtuť je například v zubních plombách.

Nízký cukr v krvi či problémy se štítnou žlázou

Třes rukou se může také objevit u cukrovkářů, když maí nízký cukr. Ale to se objeví i u zdravých lidí. Jen to není tak výrazné. Třes se může objevit také poté co jsme tělo maximálně vyčerpaly. Třesení rukou může ukazovat také na problémy se štítnou žlázou. Uvnitř článku štítná žláza příznaky jsou popsány další příznaky a projevy problémy se štítnou žlázou. Problémy se štítnou žlázou mají zejména ženy.

Sociální fóbie či parkinsonova choroba

Třes se objevují také u lidé, kteří trpí sociální fobie. Při této fóbii se postižený bojí kontaktu s cizími lidemi. Objevuje se právě i třes rukou. Důvodem může být také parkinsonova choroba. Uvnitř článku parkinsonova choroba příznaky jsou uvedené i další příznaky a projevy tohoto onemocnění.


Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.