Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Projevy boreliozy: Hlavní je červená skrvna

Napsal admin • Čvc 9th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Boreliózu přenášejí především klíšťata. Zaměříme se na projevy boreliózy. Mezi hlavní patří červená skrvna.

Boreliózu přenášejí klíštata

Každý rok jsou lidé varování před klíšťaty. Klíštat přenášejí především dvě závažné nemoci. A to klíštovou encefalitidu a právě boreliózu. Proti klíštové encefalitidě je možné se očkovat u borelioózy zatím očkování není možné. A tak se každý rok spousta lidí nakazí boreliózou.

Na začátku je příznakem červená skrvna

Mezi úvodní borelióza příznaky patří určitě červená skrvna. Uprostřed je bílý střed a červená skrvna se zvětšuje. Je však třeba myslet na to, že u některých lidí se prostě červená skvrna nevytvoří a tento příznak tedy u některých lidí vůbec není.

Chřipkové příznaky

Pak se mohou objevit i různé chřipkové příznaky. Takže celková schvácenost a únava, bolest kloubů, někdy i pálení kůže. Podrobněji jsou příznaky popsány v článku borelióza příznaky. Můžete se tak dočíst více jednotlivých příznaků a projevů. Vždy je nutné co nejdříve zajít k lékaři, provede se krevní odběr a vyšetření krve.

Chronická borelióza

Pokud se klíšťová borelióza neléčí nebo se léčí špatně, tak hrozí chronická borelióza. Jaká každá chronická nemoc, i chronická borelióza se špatně léčí. Proto doktoři raději vždy předepisují antibiotika, aby se předešlo těmto možným problémů a komplikacím.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.