Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Problémy se žlučníkem: Onemocnění žlučníku

Napsal admin • Dub 23rd, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Problémy se žlučníkem jsou na území České republiky stále častější. Může za to špatný životní styl. Mezi nejčastější onemocnění žlučníku patří žlučníkové kameny a zánět žlučníku.

Žlučník

Žlučník si můžeme představit jako vak se žlučí. Žluč je velmi důležité při trávení tuků. Podílí se na správném metabolismu tuků. Dáme si tedy například kačenu a žlučník začně vypuzovat žluč pro strávení tuků, kterých je v kačeně opravdu hodně hodně. Žluč je tedy při trávení velmi důležitou složkou.

Problémy se žlučníkem: příznaky a projevy

Nejčastějším problémy se žlučníkem jsou buď žlučníkové kameny nebo zánět žlučníku. V samostatném článku žlučník příznaky jsou vypsány jednotlivé příznaky a projevy, které se u lidí, projevují pokud mají problémy se žlučníkem. Žlučníkové kameny o sobě čato dají vědět díky velmi silné žlučníkové kolice, která je opravdu hodně nepříjemná.

Žlučníková kolika ukazuje na žlučníkové kameny

Někdy se postupně vytvářejí malé žlučníkové kameny. Časem se pak žlučníkové kamínky zvětšuje a často je pak vyvolána žlučníková kolika, která je hodně nepříjemná. A často to může být úplně první příznak žlučníkových kamenů. Často se však objevovaly příznaky i před tím, ale lidé tyto příznaky nebraly zřetel a někdy je dokonce potlačovaly pomocí léků.

Onemocnění žlučníku může způsobovat bolest pod pravým žebrem

Je docela časté a typické, že u lidí, kteří mají problémy se žlučníkem se objevuje bolest pod pravým žebrem. Může se jednat o tupou bolest nebo to má stále stejnou bolest. Vždy je však třeba mít na mysli, že to může ukazovat i na jiné zdravotní potíže a problémy. Vždy je nutné vyšetření u lékaře.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku