Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Příušnice u dětí (parotitida)

Napsal admin • Říj 15th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Zaměříme se na příušnice u dětí. Příušnice se objevuje zejména v dětském věku. Dnes se na příušnice využívá očkování a tak její výskyt výrazně klesl.

Příušnice

Příušnice v dětském věku většinou probíhajicí bez komplikací. Naopak pokud příšnice dostane dospělý člověk, tak hrozí více komplikací. U mužů hrozí dokonce i neplodnost. Inkubační dba trvá zhruba dva až tři týdny. Způsobuje je vir, který je řazen mezi myxoviry.

Jak se poznají příušnice?

Mezi typické příznaky příušnic patří určitě otok příuční žlážy. To zduření příušní žlázy může být i hodně výrazné. To někdy může způsobovat až deformity obličeje. Objevuje se také katar horních cest dýchacích, je přítomná také hodně vysoký horečka. Ale horečka je pro naše tělo dobrá.

Vyšetření u lékaře

Vždy by jste měly s dítětem, které má příušnice absolvovat vyšetření u lékaře. U příušnic platí, že většinou se vyléčí i bez léčby. Léčba spočívá v tom, že se zmírňují jednotlivé příznaky a snižuje se vysoká horečka. Někdy je také kvůli polykání nutné upravit stravu a přejít na kašovitou stravu.

Očkování a příušnice

Dnes se už podává očkování na příušnice. Takže výškyt příušnic se výrazně snížil. Očkování na příušnice je součástí tzv. trojkombinace.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.