Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Přiušnice a otoky u dospělých

Napsal admin • Čvc 4th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Příušnice nejsou pouze dětské onemocnění, ale mohou se objevit také u dospělých osob. Jsou tam přítomny otoky příušní žlázy.

Přiušnice v dětství

Častěji se Přiušnice projeví již v dětsví a v dětsví mají většinou lepší průběh. V některých případech se mohou objevit i během těhotenství. Příušnice jsou nebezpečné hlavně pro muže, protože v případě špatné léčby, hrozí mužům neplodnost a pak nemohou mít děti.

Jak se projevují přiušnice?

Pro onemocnění přiučnicemi je typické, že postižený si stěžuje na bolesti za ušima, někdy má doslova boula za ušima. Později se objevují také otoky příušní žlázy. Jinak další příznaky jsou popsáné v samostatném článku příušnice příznaky, kde je kompletní výpis jednotlivých příznaků, projevů a znaků.

Co nejdříve k lékaři

Když jsme v článku příušnice příznaky objevily, že takové příznaky máme a že by se nás mohly Přiušnice osobně týkat, tak by jste měly zajít co nejdříve k lékaři, aby se na vás podíval. Čím dříve začne léčba, tím menší jsou pak komplikace. A nehrozí například ta neplodnost nebo přechod do chronické podoby.

Zdraví je důležité

Zdraví je důležité, takže by jsme si ho měl určitě vážit. A měly by jsme pravidelně chodit na prevetivní prohlídky ke svému obvodnímu lékaři. Nemoci se pak mohou objevit hned v zárodku a léčba je o dost snadnější.

K přečtení doporučuje také článek zarděnky příznaky, kde najdete popis příznaků zarděnek.


Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.