Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Lucie Bílá zpívala pro sirotky po policistech a hasičích

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Lucie Bílá zpívala pro sirotky po policistech a hasičích
Napsal admin • Dub 10th, 2010 • Rubrika: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Kdo se díval minulou sobotu večer na TV Barrandov, určitě nelitoval. Televize vysílala záznam živého vystoupení naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé. Koncert měl skvělou atmosféru, plynul v náročném tempu bez hluchých míst a fanoušci si mohli vychutnat skvělý hlas Lucie Bílé jak při jejích známých hitech, tak při poslechu nových písní z právě vydaného alba BANG-BANG.
Pozornému divákovi neuniklo, že Lucie Bílá koncert věnovala dětem a rodinám pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při službě. Z toho důvodu byla Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR – jejíž jsou policisté a hasiči takzvaným „zlatým kmenem“ – jedním z hlavních partnerů koncertního turné Lucie Bílé a samo sebou i zmiňovaného televizního záznamu.
ZP MV ČR podporuje činnost Nadace policistů a hasičů soustavně. Letos mimo jiné přispěla na letní ozdravný pobyt pro 45 dětí – pojištěnců ZP MV ČR – u moře ve španělském letovisku Salou.
Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni, existuje už více než pět let. Pomáhá jak sirotkům, tak vdovám a rodinám po policistech a hasičích, kteří přišli o život ve službě.Snaží se zlepšovat jejich životní podmínky jak pomocí finančních příspěvků, tak i psychickou podporou. Pořádá pro ně různá setkání, výlety, lázeňské či ozdravné pobyty.Nadace se stará ovšem i o ty policisty a hasiče, kteří byli při výkonu služby těžce zraněni a zůstali tělesně postiženi. Přispívá jim například na pořízení invalidního vozíku.

Nadaci policistů a hasičů věnovala 140 000 korun

Podzimní koncertní turné Lucie Bílé, kterým představila svoji novou desku Bang Bang a zároveň podpořila Nadaci policistů a hasičů, skončilo v úterý 13. října neveřejným natáčením v TV Barrandov. Záznam z natáčení odvysílá TV Barrandov v sobotu 7. 11. ve 20.20 hodin.

Jedním z generálních partnerů koncertního turné byla Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, která dlouhodobě spolupracuje s Nadací policistů a hasičů. Ta se stará o sirotky a rodiny po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu svého povolání a také o kolegy, kteří byli ve službě těžce zraněni a žijí s trvalými následky.

„Mám za sebou různé charitativní kroky. Většinou jsem se věnovala dětem nebo postiženým. Ale tentokrát jsem hledala ty, o kterých se málo ví a přitom jsou jejich příběhy v mnohém opravdu těžké a bolestné,“ prozradila Lucie Bílá v rozhovoru pro Bulletin ZP MV ČR Speciál, proč si pro podporu vybrala zrovna tuto nadaci.
„Mám v životě štěstí, o které mám potřebu se dělit. Dělám to od samého začátku své kariéry a nikdy na to nezapomínám. Nebýt lhostejná k bolesti druhých patří k mé práci, stejně tak jako k mému životu vůbec,“ dodala Bílá, která nadaci věnovala šek na 140 000 korun.

„Jsem přesvědčen, že sirotci, vdovy a další pozůstalí, stejně jako zranění policisté a hasiči, žijící s trvalými následky, si podporu zaslouží. Policisté a hasiči ve svém každodenním životě pomáhají druhým a mnohdy je to stojí to nejcennější, co mají – jejich zdraví a život. Jsem hrdý, že právě tito lidé tvoří zlaté jádro klientů naší zdravotní pojišťovny,“ řekl generální ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR Jaromír Gajdáček.

Koncerty se uskutečnily v sedmi městech Česka – v Olomouci, Ostravě, Brně, Hradci Králové, Plzni, Českých Budějovicích a Zlíně. Všechny byly beznadějně vyprodány a atmosféra na nich naprosto báječná.
V dvouhodinovém představení potvrdila Lucie Bílá, že je v současné době skutečnou královnou české populární hudby. Například v závěru náročného koncertu bravurně zazpívala takové „vypalovačky“ jako Ave Maria, Jsi můj pán nebo při TV natáčení píseň Vyznanie, kterou věnovala své mamince, sedící mezi diváky.
Lucie prostě všechny oslnila. Obecenstvo ji za obdivuhodný výkon odměňovalo spontánním potleskem ve stoje, zahrnovalo květinami i dárky.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.