Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Čím snížit cholesterol

Napsal admin • Kvě 15th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Problémy se zvýšeným cholesterolem jsou stále častější. Řekneme si jednotlivé rady čím snížit cholesterol.

Dobrý i zlý cholesterol

Určitě není pravda, že cholesterol je pro naše tělo pouze škodlivý. Bez cholesterolu by nemohlo naše tělo řádně fungovat. Jsou dva základní druhy cholesterolu. A to dobrý cholesterol a zlý cholesterol. Dobrý cholesterol je dobré mít co nejvyšší a naopak špatný cholesterol by měl být co nejvyšší.

Lékař změří hodnoty cholesterolu

Pokud máte určitě podezření, že by jste mohly mít vysoké cholesterol nebo alespoň zvýšený cholesterol, tak si určitě zajděte k lékaři. Doktor provede odběr krve a z něho se pak určí hodnoty cholesterolu. Podle článku cholesterol hodnoty tabulka se pak můžete podívat jestli jsou hodnoty vašeho cholesterolu v pořádku, nebo jsou naopak moc vysoké.

Teď si řekneme co čím snížit cholesterol.

Úprava stravy

Základem při cholesterol snížení by měla být úprava strava. Drží se speciální dieta na vysokýk cholesterol. Jsou v ní omezovány potraviny, které v sobě mají hodně cholesterolu. Opravdu hodně cholesterolu má v sobě například žloutek slepičího vajíčka, ale spousta dalších potravin. Kromě toho je nutné se stále držet i zásad zdravé výživy.

Nezapomínejte na pohyb

Když se mě lidé ptají jak snížit cholesterol, tak jim říkám, že by určitě neměly zapomínat také na tělesný pohyb. Pravidelný tělesný pohyb je pro tělo opravdu hodně zdraví. Doporučuji se alespoň pětkrát v týdnu věnovat rychlé chůzi. Po pár měsících uvidíte doslova fascinujicí výsledky.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku