Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Brnění končetin

Napsal admin • Dub 17th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Brnění končetin může být různého původu a způsobují je tedy různé příčiny. Vždy je to však velmi nepříjemné a obtěžujicí.

Brní mě končetiny

Spoustu lidí brní končetiny a vůbec neví, jaká je příčina. Hlavní je zajít za lékařem, který vám pomůžu zjisti příčinu proč vás trápí brnění končetin. Někdy brní jako dolní končetiny, kak horní končetiny. Někdy však dochází pouze k brnění rukou nebo naopak zase brnění nohou.

Brnění rukou

Samostatné brnění rukou je asi nejvíce časté. Takové brnění může být vyvolané různými přičinami. Někdy se jedná o nějaký skříplý nerv, ale může se jednat o brnění které má jiný původ. V některých případech může být docela náročné hledat pravou příčinu vašich zdravotních potíží. A kdo zažil takové brnění rukou, tak vám řekne, že je to opravdu hodně nepříjemné.

Vyšetření při brnění končetin

Pokud nás brnění končetin trápí již delší dobu, tak je nutné, aby jsme se vydaly na vyšetření na svým obvodním lékařem. Obvodní lékař si od vás nechá říci příznaky a pak vás podrobně vyšetří. Většinou vás také pak odešle ke specialistovi, kam patříte. To pak záleží podle přesné příčiny. Vypíše vám k němu žádanku a pak si k němu zajdete a tam za dozvíte více informací.

Někdy zato může infekce

V některých případech může stát za brněním končetin infekce. Může to být třeba borelióza. Borelióza je přenášena hlavně klíšťaty, ale také dalším hmyzem, který dokáže člověkovi sát krev. V samostatném článku borelióza příznaky jsou pak popsány další příznaky a projevy, které se objevují typicky u onemocnění boreliózou.


Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku