Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Bolest, bolení v konečníku

Napsal admin • Čvc 19th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Bolest konečníku neboli bolení rekta je vždy nepříjemné. Za bolesti v konečníku se mohou skrývat různé příčiny.

Konečník

Konečník je poslední části naší trávicí soustavy a končí zde celý proces trávení a jsou zde vyloučeny trávicí zbytky. Odskočíme si a konečník se vyprázdní. Místo pojmu konečník se využívá někdy pojem rektum. Někdy lidí začne trápit bolest v konečníku, může za tím stát různá příčina.

Hemeroidy

Jednou z příčin vašeho bolení rekta může být hemeroidy. Hemeroidy způsobují bolest konečníku. Hemeroidy jsou pletenec žil ve kteérm dojde k zanícení. Někdy se hemeroidům říká také zlatá žíla. Hemeroidy jsou hodně přítomná u lidí, kteří mají problémy s pravidelným vyprazdňováním stolice a trpí chronickou zácpou po delší čas.

Zánět konečníku

Bolest konečníku může být spojená také se svěděním. Takové svědění konečníku je velmi nepříjemné a měly by jsme potřebu se pořád drbat na zadku. Zánět konečníku může být buď virový, bakteriální nebo také plísňoví. Vždy trvá nějakou dobu, než se zánět konečníku vyléčí.

Karcinom konečníku

Rakovina konečníku je u nás díky naší stravě hodně častá. Rakovina konečníku se nejstěji objevuje mezi 40 až 50 rokem věku člověka. Uvnitř článku rakovina konečníku příznaky je možné si přečíst jednotlivé příznaky rakoviny konečníku.


Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.