Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Artróza ramene, kotníku či prstů

Napsal admin • Pro 8th, 2012 • Rubrika: Nezařazené

Artróza patří mezi civilizační onemocnění, které ve vyspělých zemích trápí stále větší procenta obyvatelstva. Na začátku s projevuje zejména bolestmi kloubů.

Artróza se netýká pouze vrcholových sportovců

Někteří lidé si stále myslí, že artróza se týká zejména vrcholových sportovců, kteří si zničily klouby tvrdým tréninkem. To však není pravda, artróza se úplně běžně objevuje u normálních lidí. Většina seniorů má artrózu. U některých lidí jde příznaky artrózy pozorovat již okolo 30 roku. Může to být třeba pouhá ztuhlost kloubů po ránu.

Příčiny artrózy

Jednou z příčin může bý nadměrné zatěžování kloubů. Ale artróza se objevuje i u lidí, kteří měly sedavou práci. U artrózy hraji negativní roli i málo aktivní život, kdy se málo hýbáme. Pro naše zdraví je totiž strašně důležité mít tělesný pohyb, ideálně by jsme každý den měly ujít alespoň 10 kilometrů. A to by mělo být minimum.

Které klouby jsou při artrózy postihovány ?

Při artrózy jsou postiženy zejména velké klouby, ale může být postižený téměř každý kloub v těle. Častá je artróza kolene či artróza kyčelního kloubů. Artróza se často objevuje také v ramenech nebo v prstech na rukou. Ale nejčastější jsou opravdu ty kolena a kyčle.

Artróza léčba

V dřívějším článku artróza léčba jsme se rozepsaly o léčbě artrózy. Většinou jde spíše o to, aby se zastavil rozvoj artrózy. K tomu se využívají různé přípravky. Úplné vyléčení z artrózy není možné. Jako vždy pomůže úprava stravy a také přidání tělesného pohybu do našeho života.


Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku