Zdravotní pojištovny

Zprávy ze zdravotních pojištoven

Artróza palce, kotníku či ramen

Napsal admin • Úno 5th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Artróza je velmi nepříjemné onemocnění chrupavek v kloubech. Postihuje nejen palce u nohou, kotník, ramena ale také další klouby v těle. Více informací o artróze najdete níže v článku.

Artróza a její příčiny

Artróza se objevuje zejména u starších lidí, je to tím, že Artróza propuká postupně a stále více o sobě dává vědět. Samotný počátek Artróza však může být třeba už ve třiceti letech. Častěji se Artróza objevuje u lidí, kteří měly těžkou fyzickou práci, častá je také u bývalých vrcholových sportovců, kteří musely podstupovat velmi tvrdé tréninky, aby mohly uspět ve světové konkurenci. Spekuluje se o různých příčinách.

Artróza ramenního kloubu

Ramenní kloub patří k nejsloužitějším kloubům v lideském těle. Pokud se objevuje u člověka dlouhoodobá bolest ramenního kloubu, tak tu může být podezření na artrózu. Artróza se rozvíjí postupně a v kloubu je stále méně chrupavky, proto nás ramena stále více bolí. Artrózu není možné zcela vyléčit, ale alespoň pozastavit její rozvoj.

Kyčle a artróza

Kyčelní kloub je velmi důležitý zejména při chůzi, lidé kteří mají artrózu v kyčlích často hodně kulhají. Taková artróza kyčelního kloubu je vždy nepříjemná a často to končí totální endoprotózu. Kdy dojde k výměně kyčle a budete mít v těle umělý kyčelní kloub. Bolesti zmizí hned po operaci a zase budete moci žít zase více bez omezení.

Bolest kloubů může způsobot i artritida

Bolest kloubů může být způsobovaná také artritidou. Nejčastější je reaktivní artritida nebo reaktivní artritida. Jedná se o různé druhy. Artritida je známá pod svým lidovým názvem revma. Při artritidě dochází v kloubech k zánětu.


Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku